Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:06

Strefa czasowa UTC [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość

PostZamieszczono: 14 mar 2013, 16:51 
Witam wszystkich forumowiczów. Otóż mam taki nie mały problem. Od niedawna jestem posiadaczem Mercedesa 300TDT 147km,Autko z 1990r, przebieg wg zegara ponad 400tys. Gdy go zakupiłem wszystko było w porządku,Mercedes miał roczne wakacje i stał w bezruchu przez ten okres. Zaczęła mi się historia po zmianie płynu chłodniczego. Na zimnym silniku Mercedes pracuje bardzo ładnie aż do uzyskania minimalnej temperatury, potem zaczyna się koszmar- obfite dymienie na siwo z tłumika, puchnięcie węża od chłodnicy, odłączenie 5go cylindra z pracy(odkręcałem każdą rurkę po kolei i tylko na 5 cylindrze wyszło brak różnicy w pracy silnika). Otóż po odkręceniu korka ze zbiorniczka wyrównawczego z dość dużym ciśnieniem silnik zaczyna pracować normalnie... mówię o wszystkich cylindrach. Cykl się powtarza gdy z powrotem założę korek. Wcześniej myślałem że to wtryskiwacz więc wymontowałem go i poszedł na stół. Było w nim trochę syfu brudu itp lecz po przeczyszczeniu ładnie rozpyla(ustawiony na 128bar). Została założona nowa podkładka pod wtrysk i nic z tego. Silnik nie został ani przegrzany, ani katowany... podczas jazdy trzyma temperaturę około 82 stopni lecz wąż jest bardzo napęczniały. Byłem u znajomego i powiedział mi że to zapewne wina Vorkomory która mogła przegnić przez jazdę na wodzie(gość-wcześniejszym właściciel jeździł na wodzie jakieś 4lata...) spuściłem z chłodnicy jedną wielką rdzę.Nie wiem tylko czy mówił mi prawdę czy mam się spodziewać najgorszego czyli głowicy?? Proszę bardzo o poruszenie tego tematu gdyż autko jest mi potrzebne do codziennej jazdy a może to być coś niegroźnego. Pozdrawiam i czekam!!!


Na górę
   
Odpowiedz z cytatem  
 

Offline
PostZamieszczono: 14 mar 2013, 17:35 
Administrator

Rejestracja: 18 mar 2012, 3:55
Posty: 3
Wszystko wskazuje po objawach na uszczelkę pod głowicą.


Na górę
 Wyświetl profil   
Odpowiedz z cytatem  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  



                                                                           stat4u Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group • regeneracja turbinnaprawa turbin
Dokumenty i regulaminy | Polityka prywatności | Polityka cookies