Dzisiaj jest 22 kwie 2019, 12:01Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Wprowadź tutaj treść wiadomości. Nie może ona mieć więcej niż 60000 znaków. 

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Rozmiar czcionki:
Kolor czcionki
Opcje:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Wyłącz BBCode
Wyłącz emotikony
Wyłącz przetwarzanie odnośników
Pytanie
Wpisz w to pole z dużych liter wyraz narzędzia:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   

Przegląd tematu - Jak odpowietrzyć układ wtryskowy w silniku Diesla?
Autor Wiadomość
  Tytuł:  Re: Jak odpowietrzyć układ wtryskowy w silniku Diesla?  Odpowiedz z cytatem
Rozrusznikiem to lepiej sie nie bawić za bardzo, tak uważam, bo bardzo łatwo można sobie spartolić wszystko i tyle w temacie.
Post Zamieszczono: 31 mar 2017, 0:28
  Tytuł:  Jak odpowietrzyć układ wtryskowy w silniku Diesla?  Odpowiedz z cytatem
Całkowite opróżnienie zbiornika paliwa podczas jazdy powoduje zassanie powietrza przez pompę wtryskową, w wyniku czego po napełnieniu zbiornika paliwo nie ma dostępu do wtryskiwaczy. Nie pomoże długotrwałe „męczenie silnika” rozrusznikiem.
Obrazek
Najczęstszym powodem zapowietrzenie układu wtryskowego jest całkowite opróżnienie zbiornika paliwa podczas jazdy
Innym powodem jest nieszczelność układu paliwowego. Zazwyczaj pojawia się ona w wyniku pęknięcia lub przetarcia się przewodu paliwowego oraz jako rezultat rozszczelnienia się filtra paliwa. Trzecią z najczęstszych przyczyn jest naturalne zapowietrzenie układu podczas wymiany wkładu filtra paliwa albo przy innych pracach związanych z układem wtryskowym. Jeżeli konstrukcja silnika nie przewiduje samoczynnego odpowietrzenia go, trzeba przeprowadzić całą operację ręcznie.

Ponieważ w samochodach są stosowane różne rozwiązania tego problemu, poniższe wskazówki siłą rzeczy muszą mieć naturę ogólną. Tak więc, pierwszym krokiem jest ustalenie przyczyny zapowietrzenia i usunięcie jej. W zbiorniku musi znajdować się dostateczna ilość paliwa. Samo odpowietrzanie zwykle wymaga zaledwie kilkuset mililitrów oleju napędowego, ale do napełnienia układu zasilania w paliwo, filtru paliwa, pompy wtryskowej i przewodów wtryskowych potrzebne są co najmniej 2 litry paliwa oraz zapas, który w razie nagłej awarii pozwoli na dotarcie do najbliższej stacji paliw. W praktyce oznacza to, że jeżeli w zbiorniku nie ma przynajmniej 5 litrów oleju napędowego, cały trud związany z odpowietrzaniem może okazać się daremny.zrodlo wieszjak pl
Post Zamieszczono: 15 kwie 2012, 12:21


Przejdź do:  


cron
                                                                           stat4u Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group • regeneracja turbinnaprawa turbin