Forum DIESEL.PL - forum samochodowe, forum diesel, silniki diesla, diesel
http://forumdiesel.pl/

Jak odpowietrzyć układ wtryskowy w silniku Diesla?
http://forumdiesel.pl/jak-odpowietrzyc-uklad-wtryskowy-w-silniku-diesla-t71.html
Strona 1 z 1

Autor:  Misio [ 15 kwie 2012, 12:21 ]
Tytuł:  Jak odpowietrzyć układ wtryskowy w silniku Diesla?

Całkowite opróżnienie zbiornika paliwa podczas jazdy powoduje zassanie powietrza przez pompę wtryskową, w wyniku czego po napełnieniu zbiornika paliwo nie ma dostępu do wtryskiwaczy. Nie pomoże długotrwałe „męczenie silnika” rozrusznikiem.
Obrazek
Najczęstszym powodem zapowietrzenie układu wtryskowego jest całkowite opróżnienie zbiornika paliwa podczas jazdy
Innym powodem jest nieszczelność układu paliwowego. Zazwyczaj pojawia się ona w wyniku pęknięcia lub przetarcia się przewodu paliwowego oraz jako rezultat rozszczelnienia się filtra paliwa. Trzecią z najczęstszych przyczyn jest naturalne zapowietrzenie układu podczas wymiany wkładu filtra paliwa albo przy innych pracach związanych z układem wtryskowym. Jeżeli konstrukcja silnika nie przewiduje samoczynnego odpowietrzenia go, trzeba przeprowadzić całą operację ręcznie.

Ponieważ w samochodach są stosowane różne rozwiązania tego problemu, poniższe wskazówki siłą rzeczy muszą mieć naturę ogólną. Tak więc, pierwszym krokiem jest ustalenie przyczyny zapowietrzenia i usunięcie jej. W zbiorniku musi znajdować się dostateczna ilość paliwa. Samo odpowietrzanie zwykle wymaga zaledwie kilkuset mililitrów oleju napędowego, ale do napełnienia układu zasilania w paliwo, filtru paliwa, pompy wtryskowej i przewodów wtryskowych potrzebne są co najmniej 2 litry paliwa oraz zapas, który w razie nagłej awarii pozwoli na dotarcie do najbliższej stacji paliw. W praktyce oznacza to, że jeżeli w zbiorniku nie ma przynajmniej 5 litrów oleju napędowego, cały trud związany z odpowietrzaniem może okazać się daremny.zrodlo wieszjak pl

Autor:  ula90 [ 31 mar 2017, 0:28 ]
Tytuł:  Re: Jak odpowietrzyć układ wtryskowy w silniku Diesla?

Rozrusznikiem to lepiej sie nie bawić za bardzo, tak uważam, bo bardzo łatwo można sobie spartolić wszystko i tyle w temacie.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/